Gdzie zjeść?

Wybierając się do Katalonii, trzeba mieć na uwadze, że rytm dnia mieszkańców wyznaczany jest przez pory posiłków. Jeśli więc chcecie jeść obiady w restauracjach, musicie zarezerwować sobie czas między godziną 13 a 16. W większości lokali obiad można zamówić wyłącznie w tym czasie, a między 16 a 19 większość knajpek jest nieczynna.

W przewodnikach można przeczytać, że najlepszym sposobem na niedrogi posiłek jest zamówienie menu dnia – wówczas w cenie ok. 10-13 euro możemy otrzymać dwudaniowy obiad z deserem. To prawda, trzeba mieć jednak na uwadze, że po pierwsze – w niektórych restauracjach menu dnia jest stałe, a więc codziennie dostaniemy ten sam zestaw kilku dań do wyboru, po drugie – zdarzają się restauracje, które do menu dnia wrzucają to, co właściwie nie nadaje się do zjedzenia, ale szkoda wyrzucić (np. tłuste i żylaste mięsa), po trzecie – nie wszystkie lokale mają menu dnia.

Dania z karty przeważnie są droższe, ale bywają wyjątki. Np. w cieszącej się bardzo dobrą opinią restauracją La Parilla ceny dań obiadowych zaczynają się od 6-7 euro, a karafka wina, wystarczająca do obiadu dla dwóch osób – 4 euro. Do dużych porcji obiadowych dodawane są obfite sałatki lub frytki, a właścicielka raczy gości także bezpłatnymi sardynkami z pieca, oliwkami, suszonymi kiełbaskami oraz darmowymi lodami.

W Lloret polecam także restaurację El Romani (znacznie przestronniejszą, ale serwującą mniejsze porcje), a w Tossie – La Roca (w czasie naszej wizyty niektórzy goście czekali nawet pół godziny na wolny stolik).

W Lloret i Tossie jest też mnóstwo kawiarni i lodziarni – ale uwaga – podobnie jak z restauracjami, najlepsze są wcale nie te najdroższe!

jedzenie lloret de mar
Atrakcje lloret de mar

Jak dotrzeć?

Lloret de Mar znajduje się ok. 70 km od lotniska w Barcelonie i około 40km od lotniska w Gironie, skąd istnieje bardzo dobry dojazd autobusami liniowymi oraz transferowymi.

Transfer do i z lotniska

Zapraszamy do skorzystania z usług transferowych zaprzyjaźnionej firmy, która komfortowym busem przewiezie Państwa w obie strony.

  • Transfer BUS 7 PAX do lub z lotniska w Gironie: 80€ (4-7 osób) w jedną stronę
  • Transfer BUS 7 PAX do lub z lotniska w Barcelonie 140€ (4-7 osób) w jedną stronę

Rezerwacja transferów: +48 786 132 206

W przypadku transferu dla 2-3 osób prosimy o kontakt pod adresem info@apartmentsdelsol.com (40-50€)