Okolica

Lloret de Mar to jedna z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na Costa Brava. Jednak oprócz pięknych plaż miasto ma coś więcej do zaoferowania. Średniowieczne zamki, muzea, parki - to wszystko znajdziemy w tym turystycznym kurorcie.

Lloret de Mar znajduje się 40 km od Girony i 75 od Barcelony. Miasto liczy prawie 40.000 mieszkańców. Liczba ta w sezonie letnim zwiększa się ponad dwukrotnie.

Nazwa Lloret de Mar oznacza "drzewo laurowe", które zresztą miasto posiada w swoim herbie.

Skaliste wybrzeże z dużymi, łatwo dostępnymi plażami, morze mieniące się kolorami, które dla uproszczenia nazwę odcieniami turkusowego, unoszący się wokół zapach kwiatów, a nieco dalej wąskie uliczki, małe kawiarenki i klimatyczne restauracje.

Oczywiście, ci którzy szukają nocnych rozrywek, znajdą je bez trudu, tym bardziej że największe dyskoteki zlokalizowane są przy głównej ulicy Lloret de Mar. To, że miasto nie zasypia nigdy (no, może za wyjątkiem czasu sjesty).

Okolica Fenals
Okolica Fenals

Organizacja wycieczek

Oferujemy wycieczki oraz organizację spływów kajakowych, jazdę konno, wypady w plener quadami. Także u nas można kupić bilety na mecze!

  • po Barcelonie,

  • do klasztoru Montserrat,

  • do Girony,

  • do Empuriabrava,

  • do Figueres,

  • do Sagragossy,

  • do Tarragony,

  • do parków rozrywki

Do wycieczek zimne napoje i drinki.

+48 786 132 206 / Znajdź nas na:

Co warto zobaczyć w Lloret de Mar

Do Lloret warto przyjechać przede wszystkim po to, by napawać się pięknymi widokami i po prostu dobrze wypocząć. Do wyboru mamy kilka plaż i każdy z pewnością znajdzie idealną dla siebie.

del sol plaża Fenals

Główna plaża

zlokalizowana jest w centrum miasta, a od świetnie zaaranżowanego i czysto utrzymanego deptaku (z palmami obrośniętymi różami, ławeczkami oraz knajpkami, wcale nie droższymi niż w innych częściach miasta) oddziela ją ulica z parkingiem. Najtłoczniej jest na zachodniej części plaży i to tam najczęściej bawi się młodzież. Po wschodniej jest już spokojnie, są też podjazdy dla wózków.

Jest też plaża Fenals przy której znajduje się nasz apartament – duża, a zarazem mniej tłoczna od głównej, z bardzo dobrym dostępem.

del sol Sant Roma

Kościół Sant Roma

Kościół Parafialny Sant Romá to zbudowana w 1509 roku świątynia w stylu gotyckim. Swój bardziej modernistyczny wygląd kościół zyskał w 1914 roku kiedy to został odnowiony i odrestaurowany zgodnie z nowym stylem architektonicznym. Zwiedzając obiekt trzeba koniecznie zajść na dziedziniec wewnętrzny gdzie można zobaczyć piękne malowidła ścienne.

Godziny otwarcia: codziennie w godz. 9.30-12 i 16-19.

del sol Water World

Water World

Rodzinny aquapark ulokowany w hiszpańskim kurorcie Lloret de Mar. Jest jednym z największych parków wodnych w Europie

Water World jest miejscem świetnej zabawy, fantastyczne atrakcje - mnóstwo ekstremalnych przeżyć, zadbany park i ogromna przestrzeń.

Water World

del sol Marineland

Marineland

Morski park rozrywki zlokalziowane w hiszpańskiej Katalonii w miejscowości Palafolls składający się z morskiego ogrodu zoologicznego oraz parku wodnego.

W skład kompleksu wchodzą:

delfinarium (główną atrakcją są pokazy delfinów oraz lwów morskich)

- akwarium łącznie z fokarium oraz pingwinarium,

- egzotarium m.in. z papugami i innym ptactwem egzotycznym

- ptaszarnia

- ogród zoologiczny: flemingi, pelikany, bociany

- park wodny

Marineland

del sol Marimurtra Blanes

Marimurtra w Blanes

Blanes to jedna z bardziej popularnych miejscowości turystycznych Costa Brava, słynąca z ładnych plaż, nadmorskiego klimatu, ruin zamku i właśnie pięknie położonego ogrodu! Na powierzchni 4 hektarów można podziwiać roślinność pochodzącą z Afryki, Ameryki Południowej oraz z rejonu Morza Śródziemnego. Sami zobaczcie jak ładnie się prezentuje.

del sol Tossa de Mar

Miasto Tossa de Mar

Imponujące mury zamku strzegą najstarszej i najbardziej urokliwej części Tossa de Mar. Jej śródziemnomorski klimat i letnie temperatury przekraczające w lecie 30ºC łatwo złagodzić decydując się na wizytę w jednej z pięknych zatoczek ją otaczających. Tossa de Mar roztacza niespotykany urok, to miejsce, w którym możecie liczyć na słońce, obłędne plaże i dużo relaksu.

Centrum miasta obfituje w sklepiki i kawiarnie, doceniają to przede wszystkim rzesze turystów, nie brakuje też restauracji oferujących dania typowe dla tego obszaru, przeważnie rybne oraz miejscowe produkty.